Fotokurz portrét – termín č. 3 pro začátečníky a mírně pokročilé . Pozor, kapacita omezena!

Fotokurz se koná 28.9.2019 v pensionu Na Suché http://www.pensionnasuche.cz/

Program

07:00 – 08:00 Přivítání účastníků a příprava jejich techniky
08:00 – 09:00 Seznámení se s ateliérovou technikou, základy svícení a praktické rady k případnému nákupu ateliérového vybavení
09:00 – 12:30 Focení v připraveném ateliéru za pomoci zábleskových světel s tmavým pozadím a focení v přirozeném interierovém světle
13:30 – 18:30 Zpracování portrétu ve Photoshopu. Vše, co budu dělat, uvidíte na LCD TV a sami si následně vyzkoušíte na svém PC či notebooku
18:30 – ? Uzavření kurzu a budu k dispozici pro Vaše konkrétní dotazy

CO MŮŽETE OČEKÁVAT?

Kurz bude zaměřen na portrétní fotografii. Naučíte se, jak vyfotit portrét v ateliéru i v přirozeném světle. Dozvíte se základní pravidla pro focení portrétu, jak nastavit fotoaparát a jak pracovat se světlem (vytvořeným i přirozeným). Následně vás naučím základy postprocesu tak, abyste urazili při úpravě fotky velký skok dopředu a každý jste dokázal udělat skvělou retušovanou fotku.

Prozradím vám postupy, ke kterým jsem se dopracoval za posledních 9 let a které budou lehce pochopitelné a přitom efektivní. Nebudeme se zabývat zbytečně technickými procesy, ale vše vysvětlíme tak, abyste mohli rozvíjet své vlastní workflow a přitom měli zafixované postupy, bez kterých se při postprocesu neobejdete. Budete udivení, co dokážete sami svojí intuicí a z kurzu si odnesete své vlastní fotky, ze kterých budete mít radost.

Navíc si zde budete moci „osahat“ a vyzkoušet tuto techniku – Nikon D800, Nikon D4s, D500, a bezzrcadlovku Z7 . Z objektivů budou k dispozici- Nikon 14-24, 24-70, 60/2.8 Mikro, 70-200, 50, 85 a Sigma Art 35 a pro přátele „starých sklíček“ budeme mít pár skvělých manuálních kousků. Toto vše bude pro vás k dispozici.

Těšit se můžete i na příjemnou atmosféru v útulném pensionu Na Suché . Starat se o vás budu já a jeden pomocný lektor.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

Svůj fotoaparát (ateliérové blesky budou synchronizovány s Nikon), objektiv (nejlépe ohnisko 50 – 85) a vybavení, na které jste zvyklí(stativ, grafický tablet apod.) notebook s instalovaným Adobe Photoshopem (ideálně verze CC). Když si někdo bude chtít např dělat jen zápisky a kurz si chce jen naposlouchat, tak s tím nemáme problém. Každému se postupy učí jinak a my se přizpůsobíme Vašemu způsobu. Nemáte notebook? Nevadí, dva budou k dispozici i s nahraným Photoshopem.

Váš lektor bude Radek TEOPE Drbohlav – vítěz mnoha fotosoutěží, mimo jiné vítěz Fotografie roku časopisu FotoVideo a soutěže Fotograf roku (rok 2017 i 2018), fotograf velmi úspěšného projektu LVT aneb LIBEREC VE TVÁŘÍCH (tři ročníky navštívilo tisíce lidí), fotograf známých osobností(P. Liška, H. Čermák,B. Strýcová atd.)

Pomocný lektor bude Jarda Vynikal- výborný fotograf a účastník předchozího kurzu.

CENA FOTOKURZU A CO ZAHRNUJE

Cena fotokurzu činí 4.300Kč. Obsahuje den plný focení, kde vám budeme vždy připraveni poradit a k tomu dobrý oběd. A doufáme v příjemně strávený čas s dobrou partou.

Počet členů fotokurzu je omezený na počet deseti lidí, abychom se mohli každému individuálně věnovat. K závaznému objednání fotokurzu je třeba složit na účet zálohu ve výši 1.500Kč.

Rádi vás na místo fotokurzu dopravíme z Liberce (třeba nahlásit dopředu).

Číslo účtu: 1463270028/3030, do poznámky Fotokurz a jméno. Zbývající částku doplatíte při příjezdu na fotokurz, kde dostanete fakturu a potvrzení o zaplacení.